İsmailağa cemaati kaynıyor: Eski kasetler ortaya çıkarıldı

İsmailağa Cemaati’nin şeyhi Hasan Kılıç’ın vefatının ardından kimin liderlik yapacağı merak ediliyordu. Kılıç’ın cenaze töreninde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da önünde, İsmailağa Cemaati’nin yeni lideri açıklandı. Ahmet Fikri Doğan, cemaatin yeni şeyhi oldu.

İsmailağa Camii imamı Salih Topçu, “Hasan Kılıç’ın halifesi” olarak Fikri Doğan’ın tayin edildiğini duyurarak, “Cemaatimiz üzerinde bazı hesaplar yapıldı. Hocalarımız şehit edildi ama cemaatimiz sükunetini hiçbir zaman kaybetmedi. Hasan Hoca Efendi’nin tensibiyle camiamızın başında Ahmet Fikri Doğan Hocamız olacaktır” diye konuştu.

‘CÜBBELİ AHMET HOCA’ İBRAHİM USLU’YU ŞEYH İLAN ETTİ

İsmailağa Cemaati ile tüm bağları koparılan Cübbeli Ahmet Hoca, Kılıç’ın cenaze töreni öncesi Denizli vekili İbrahim Uslu’yu şeyh olarak ilan ettiklerini duyurdu.

Hüseyin Avni, Mustafa Özşimşekler ve Emre Altınkum ile birlikte kimin emrine tâbi olduklarını YouTube hesabından duyuran Cübbeli Ahmet Hoca, açıklamada, “Onu başımıza emir seçtiğimize dair arzuhalde bulunduk. Kendisi istihare yaptı, bunun neticesinde kabul buyurdular” dedi.

ESKİ VİDEOLAR ORTAYA ÇIKARILDI

Fikri Doğan’ın İsmailağa Cemaati’nin başına geçmesinin ardından Doğan karşıtı cemaat üyeleri sosyal medya hesaplarından Fikri Doğan’la ilgili daha önceki cemaat liderlerinin yaptığı konuşmaları yayınladı.

Cübbeli Ahmet’in hocası ve aynı zamanda cemaatin eski önderlerinden Resul Bölükbaşı’nın Fikri Doğan’a ‘reddiye’ yaptığı bir video dün gece yayınlandı.

FİKRİ DOĞAN KİMDİR?

Trabzon’da dünyaya gelen Fikri Doğan, İsmailağa Camii emekli İmam Hatibi olarak biliniyor. Fikri Doğan, İsmailağa Cemaati’ne ait Siraç Yayınevi’nde görev alıyordu. Doğan’ın bu yayınevinden çıkan Delîlü’s-Salikîn Siracü’l-Müttakîn Tercümesi isimli kitabı bulunmakta.

RESUL BÖLÜKBAŞI KİMDİR?

İsmailağa cemaatinin eski Şeyhi Mahmud Ustaosmanoğlu’nun vekilliğini yapan Resul Bölükbaş aslen Rizeli idi. Cübbeli Ahmet’in de hocası olan Resul Bölükbaş; Büyük Çamlıca Camii İmamhatibi Kurra Hafız İshak Danış Hoca ve Müftü Yusuf Karali Dini Yüksek İhtisas Eğitim Merkezi Müdürü Seyit Badır’ın Hocalığı yaptı. Bölükbaşı, 2020 yılında koronavirüs sebebi ile yaşamını yitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x